گزارش کارآموزی واحدهای تقطیر 80– 85 وکت کراکر پالایشگاه آبادان

مطالب دیگر:
📗بررسي خط سيني (Sini script)، خوشنويسي چيني اسلامي و ابزارهاي خوشنويسي📗بررسي انواع خرابي‌هاي زودرس روسازي‌ها و علل آن و مروري بر گزينه هاي تعمير📗بررسي خاک شناسي و ساختار و تقسيم بندي و فرايند تشکيل خاک📗بررسي انواع خاک و خاکبرداري و بتن ريزي📗بررسي خاستگاه حكومت علوي، مشروعيت الهي و مردمي و تأملاتي بر ديدگاه مشروعيت مردمي حكومت علوي📗بررسي خط و تاريخچه و تحولات وانواع آن و مروري بر خط در ملتهاي گوناگون📗بررسي ذرت و انواع و موارد استفاده آن و مروري بر کاشت و شرايط رشد ذرت📗مروري بر راه اندازي و گسترش يک بازار کشاورزي جمعي و امکانات موزدنياز و کاريابي📗مروري بر راه هاي مقاوم سازي ساختمان ها و بنا در برابر زلزله📗بررسي راه سازي و پل سازي و طبقه بندي و اجزاي پلها📗بررسي درک و راهبردهاي طراحي فضا و عوامل تاثيرگذار بر ساخت يک فضاي خاص📗بررسي ارتباط بين کيفيت سود با متغير هاي سه گانه فروش ، داراييها و بدهي ها در بازار سرمايه📗مروري بر نصب و راه اندازي موتورهاي القايي📗بررسي قديمي ترين شاعر زن ايراني، رابعه بنت کعب و نمونه از اشعار او📗بررسي ماهيت و ميزان ديه و انواع ان📗بررسي رشته گرافيک و بازار کار آن و مروري بر گرافيستان نسل اول و دوم📗مروري بر خواص و رفتار پيوند الياف كربن در بتن با توجه به نتايج آزمايشات📗بررسي مکتب اصفهان و رضا عباسي،نقاش توجيه گراي، و مروري بر زيبايي شناسي او📗بررسي رشد و تکامل حرکتي در طول عمر و مراحل ان📗بررسي ماشين کف رنده، دستگاه خلا خشك كن چوب و ماشين اره مجموعه اي گرد و اره نواري و نکات آنها
پالایشگاه آبادان, گزارش کارآموزی, وکت کراکر, تقطیر|593567|bko
در حال حاظر فایل کامل و برتر با عنوان گزارش کارآموزی واحدهای تقطیر 80– 85 وکت کراکر پالایشگاه آبادان آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

دانلود گزارش کارآموزی واحدهای تقطیر 80– 85 وکت کراکر پالایشگاه آبادان

فرمت فایل: ورد قابل ویرایش

تعداد صفحات:81

•فهرست مطالبفصل اولمعرفي واحدهاي موجود در پالايشگاه آبادان11•هدف 6تاريخچه و معرفي پالايشگاه آبادان8تاريخچه شهر آبادان7( واحد تقطير نفت خام 80 ) .................... 14•فصل .... دومدستور العمل راه اندازي واحد تقطير 85 .......... 35 (واحد تقطير نفت خام 85)....................... 21•فصل .... سومروش بستن عادي كت كراكر.................. 79شرح كلي واحد FCCU ........................... 41واحد كت كراكر (FCCU) ........................ 38منابع و ماخذ ....................81

هـدف:

هدف از كارآموزي و ارائه گزارش مربوط به آن ، آشنايي دانشجويان از نزديك با كارهاي عملي و مسائل اجرائي مي باشد به طوريكه به آن ها فرصت داده شود آموخته هاي خود را با عمل تطبيق و كمبودها و نواقص احتمالي را درك و در رفع آن بكوشند. برگزاري مطلوب دوره هاي كار آموزي علاوه بر آشنايي كار آموز با شرايط، مشكلات و نيازهاي محيط كار مي تواند در معرفي قابليتهاي عملي، درجه اعتبار و توانمنديهاي دانشجويان دانشگاه نقش تعيين كننده داشته باشد به علت تنوع مراكز صنعتي و خدماتي در كشور و برخورد متفاوت و ناهمگون آنها با امور كارآموزي در زمينه هاي مختلف مورد نياز است و بدين طريق است كه به كسب اعتبار بيشتر در بخشهاي توليدي و خدماتي ، جذب بيشتر فارغ التحصيلان در محيط هاي كاري، افزايش قراردادها و همكاري پژوهشي نائل خواهيم آمد.

تـاريخچه و معرفـي پـالايشگـاه آبـادان:

پالايشگاه آبادان نخستين واحد تصفيه نفت خام در خاورميانه است كه در سال 1291هجري شمسي جهت تصفيه نفت خام ميادين نفتي مسجد سليمان در جنوب شرقي شهر آبادان در حاشيه رود مرزي اروند ساخته شده و شروع به كار كرد. اين پالايشگاه در ابتدا با سه واحد تقطير اوليه نفت خام 5و10و15 كار خود را آغاز نمود. ظرفيت اوليه پالايشگاه در آن زمان 2500 بشكه در روز بود ولي به تدريج اين پالايشگاه توسعه يافت تا جايي كه ظرفيت آن در سال 1330 هجري شمسي ( آغاز ملي شدن صنعت نفت) به حدود 5000 بشكه در روز رسيد. پس از آن به واسطه عقد قرارداد شركت ملي نفت با شركت هاي آمريكائي و انگليسي مجرب در اين صنعت و احداث واحد كت كراكر كه در نوع خود يك واحد صنعتي پيشرفته نادر در خاورميانه بود و همچنين احداث واحدهاي تقطير در اتمسفر و خلأ با ظرفيتي بالاتر از 100 هزار بشكه در روز ظرفيت تصفيه نفت خام پالايشگاه تا حدود 600 هزار بشكه در روز افزايش يافت.

پالايشگاه آبادان با مساحتي بالغ بر 14 كيلومتر مربع و داشتن هشت واحد تقطير در منطقه جنوب و مجتمع كت كراكر و تبديل كاتاليستي و واحدهاي روغن سازي در منطقه شمال پالايشگاه و ظرفيت تصفيه نفت خام بالغ بر 670 هزار بشكه در روز تا قبل از مهر ماه 1359 به عنوان بزرگترين پالايشگاه جهان محسوب مي شد. تا اينكه در صبحگاه سي و يكم شهريور ماه 1359 كاركنان براي فعاليتهاي روزمره خويش عازم پالايشگاه بودند تا مثل هميشه با مونس و يار ديرينه خود همنشين شوند كه يكباره ناله شوم استكبار از لوله هاي خمپاره و توپ و تانك صداميان برخاست و اين هويت عظيم آماج تيرهاي حقد و كين قرار گرفت و با زبانه كشيدن آتشي مهيب ، دود سراسر آسمان شهر را پوشاند.

در طول جنگ كاركنان فداكار اين پالايشگاه با تشكيل ستادهاي اضطراري و تقديم بيش از 500 شهيد و اسير و با اتكال به خداوند بزرگ همچنان سپر بلاي اين پالايشگاه بودند. سرانجام در سال 1368 پس از 9 سال شعله هاي هميشه سوزان اين پالايشگاه در رگهاي آسمان شهرآبادان خوني تازه جاري كردند.

پـالايشگاه آبـادان و توليـد 600 هزار بشكـه در روز:

در حال حاضر پالايشگاه آبادان با بازسازي و مرمت كليه واحدهاي تقطير و احداث واحدهاي تقطير در خلأ جديد و افزايش ظرفيت واحد85 كه همگي در سال 1383 انجام و افتتاح گرديدند، روزانه 450 هزار بشكه نفت خام ترش و شيرين را تصفيه مي نمايد. كه با اين مقدار اين پالايشگاه بين پالايشگاه هاي كشور در تراز اول قرار مي گيرد.

در راستاي اين طرح ها مسوولين محترم شركت ملي نفت ايران به همراه مسوولين پالايشگاه در سال جاری 1390 با احداث واحد تقطير جديد با ظرفيت 180 هزار بشكه در روزو همچنين ايجاد مجتمع كت كراكر جديد توسط ریاست محترم جمهورجناب آقای دکتر محموداحمدی نﺰاد ظرفيت اين پالايشگاه را به ظرفيتي بيش از ظرفيت سالهاي قبل از انقلاب رساندند.

لازم به ذكر است كه پالايشگاه آبادان داراي يك بندر صادرات فرآورده هاي نفتي به نام بندر ماهشهر است. اين بندر با در اختيار داشتن 18 اسكله عظيم، مخزنگاه مواد نفتي، دستگاههاي بارگيري، مخلوط كن هاي نفتي، وسايل بارگيري دريايي و ... قرار است نفتكشهايي با حداكثر ظرفيت حدود 50 هزار تن را در خود جاي دهد.